2020 rok to Prawdopodobnie Bitcoin z ostatniego roku (BTC) będzie poniżej 10 tys. dolarów.

Bitcoinowi udało się pozbyć informacji o kurczącej się gospodarce USA.
Bitcoin zdecydowanie odzyskał poziom ceny 11 tys. dolarów.
W poprzednim raporcie Bloomberga stwierdzono, że aktywne adresy BTC wskazują na 12 tys. dolarów.
Używając prawa Metcalfe’a, rok 2020 może być ostatnim, kiedy Bitcoin handluje poniżej 10 tys. dolarów.

Ostatniego dnia lipca Bitcoin wzruszył się wczorajszą niepokojącą informacją o spadku gospodarki USA o 32,9% w drugim kwartale 2020 roku. Brak wzrostu amerykańskiej gospodarki wiązał się z utratą miejsc pracy i niskimi wydatkami konsumpcyjnymi spowodowanymi skutkami gospodarczymi COVID19.

Bitcoin Firmly Regains $11k After Positive Earnings from Amazon, Apple and facebook

Kiedy pojawiły się wiadomości o kurczącej się gospodarce USA, automatyczna reakcja była jedną z ostrzeżeń, ponieważ takie informacje miały zdolność do natychmiastowego spadku wartości Bitcoinu. Również wczoraj, duże firmy technologiczne z Amazon, Apple i facebook wydał swoje kwartalne raporty z zysków, które oparły się na rynkach akcji. Pozytywne wiadomości z dużych firm technologicznych miał również bezpośredni wpływ na Bitcoin, który od tego czasu mocno odzyskał poziom cen 11k dolarów. W czasie pisania, Bitcoin jest wyceniany na 11.160 dolarów – kurs Binance.

Bitcoin aktywne adresy wskazują na 12k dolarów.

Należy również zauważyć, że cena Bitcoin jest zgodna z prognozą cenową postulowaną przez zespół Bloomberga na początku lipca. Według zespołu badawczego na Bloombergu, liczba aktywnych adresów Bitcoinów wskazuje na BTC osiągając 12k dolarów. Wyjaśnili:

Liczba używanych aktywnych adresów Bitcoinów, kluczowy sygnał spadku ceny w 2018 i ożywienia w 2019 roku, sugeruje wartość bliższą 12.000 dolarów, w oparciu o historyczne wzorce.

2020 Might Be the Last Time Bitcoin ma wartość poniżej 10 tys. dolarów
Poza wszystkimi pozytywnymi wiadomościami dotyczącymi rynków kryptograficznych, rok 2020 może stać się ostatnim rokiem, w którym Bitcoin jest wyceniany poniżej 10 tys. dolarów, jak należy wyjaśnić.

Zgodnie z analizą Bitcoin wykonaną przez Timothy’ego Petersona z Cane Island Alternative Advisors, wartość BTC może być modelowana przy użyciu prawa Metcalfe’a. Jak wcześniej wyjaśniono, prawo Metcalfe jest stosowany przede wszystkim w branży telekomunikacyjnej i pan Peterson rozszerzył na nim w swojej analizie Bitcoin.

Ponadto, pan Peterson ma bardzo rozbudowany i prosty wykres, który daje połowę listopada 2020, jak prawdopodobnie ostatnim razem Bitcoin będzie wyceniany na poniżej 10k dolarów. Poniżej znajduje się jeden z jego Tweetów, który proponuje taką możliwość dla Bitcoina.

Money Printer going Brrr Will Benefit Bitcoin’s Value

Dzięki temu, że Fed i Europejski Bank Centralny stale drukują fiaty, więcej inwestorów trafia do bezpiecznych aktywów, takich jak złoto, srebro i Bitcoin. Ten fakt, w połączeniu z ostatnimi bulwiastymi wiadomościami o Visa, Mastercard i Paypal w końcu obejmując kryptonim, można stwierdzić, że ogólna trajektoria Bitcoin jest w górę od teraz.

Podobnie jak w przypadku wszystkich analiz Bitcoin, handlowcy i inwestorzy powinni zrobić swoje własne badania i wykorzystać odpowiednie stop loss podczas handlu Bitcoin.